Fiktivní rozhovor

23. dubna 2012 v 17:39 | najda |  Moudra a srandy

23. 4. 2012 17:05R - redaktor bulvárního plátku

VIP - známá osobnost


R: Vy jste si prý přivezl manželku s Číny?

VIP: Nechápu, co je na tom bulvárně zajímavého. Možná kdybych si přivezl chlapa…

R: Vy máte něco proti registrovanému partnerství?

VIP: Ne, dokonce je v mnoha ohledech chápu.

R: Tak dovezl jste si tu manželku, nebo ne?

VIP: No fakt nevím, co je na tom zajímavého. Kdybych ji praštil kyjem po hlavě a táhl smykem za vlasy přes celou Asii, pak bych váš zájem pochopil. Ale tyhle namlouvací praktiky se užívaly někdy v pravěku. Popravdě je škoda, že tehdy nebyl bulvár. To by měl jistě stále o čem psát.

Ostatně mě tak napadá, kdyby shořely všechny archivy a přežil jenom archiv s bulvárem, co by si o nás budoucí historici asi museli myslet.

R: No, co by si o nás asi mysleli?

VIP: Vzhledem k obsahu a pravdivosti zveřejňovaných informací, by si o naší současnosti pravděpodobně učinili poněkud mylné závěry. Nemyslíte?

R: No, to snad ani ne!? Ale vraťme se k původní otázce.

VIP: No dobře. Ano, přivezl jsem si manželku z Číny, dokonce je Čínské výroby i národnosti, ale zdá se být celkem kvalitní.

R: A nemáte potíže s komunikací?

VIP: A měli bychom mít?

R: No asi ano. Když vy mluvíte Česky, ona Čínsky…

VIP: No popravdě - česky i čínsky zní dost podobně, nemyslíte?

R: To jistě, ale je to přece jenom cizí řeč.

VIP: Pokud jde o manželství, tak to máte celkem jedno. Jste ženatý?

R: Už skoro dva roky.

VIP: Tak to v sobě ještě máte zamilovaný dekodér ženské řeči. Ale to pomine. Časem zjistíte, že manželce sice rozumíte, neboť mluví česky, ale vůbec ji nechápete. Jako by mluvila čínsky. Ženy mají totiž zcela jiné chápání významu slov, než muži.

R: To je blbost. Jste zaujatý. Navíc to asi ženy musí urážet tento názor.

VIP: Uráží to pouze hloupé ženy. Ty chytré to vědí, neboť i ony to vnímají podobně, ovšem v opačném směru. A zaujatý nejsem. Jenom už jsem dvakrát rozvedený a mám tudíž o několik let zkušeností víc než vy.

Dám vám příklad. Muž, když chce být sám, řekne na rovinu - jdi ke kamarádce, nebo k sousedům, chci si něco promyslet. Nebo jde na ryby. Co udělá žena? Pošle vás do obchodu pro jahody, nebo pro chleba, a to přesto, že těchto surovin máte doma dostatek. Neřekne vám na rovinu, že si potřebuje poklábosit s kamarádkou.

Nebo zkuste třeba zapomenout chleba na zadním sedadle. Budete za blbce, a musíte se pro něj vrátit. Když pošlete ženu, třeba proto, že máte úplně špinavé ruce a potřebujete se umýt, tak vám řekne, že není vaše služka. Vy jí to ale nikdy nepřipomenete. Když to bude obráceně, pak se opovažte ženu peskovat, že se jí něco takového stalo proto, že si koupila nové lodičky, a kvůli nim se vykašlala na chleba, na který všichni doma čekají. Zkuste jí říct, že nejste její poskok. Budete to mít na talíři stejně periodicky, jako se u žen periodicky opakují jejich dny.

Nebo si představte, že na nákupu uvidíte ve výloze nádherný naviják na ryby. Řekne vám - co je mi po tom. Mě to nezajímá. Ale zkuste totéž říct vy, když se žena začne rozplývat nad novými lodičkami. Nařkne vás, že když vás to nezajímá, nezajimá vás ani ona, a bude oheň na střeše.

R: To je trochu přitažené za vlasy.

VIP: Není. Já to zažil. Moje ex, jednou přijela z práce. Seděli jsme asi dvě hodiny v kuchyni u kávy a rozebírali všechno možné. Pak se zvedla, že půjde něco uvařit. Tak jsem si zapnul televizi, abych vidě alespoň posledních pět minut hokeje. Televize ještě ani pořádně nenaskočila a už jsem slyšel - na co sem jezdím, abych vyprala, vyžehlila, uvařila, uklidila a občas to…. To je prostě úplně jiné uvažování, jiné pojetí téhož jazyka.

R: No, já fakt nevím. Přijde mi to poněkud zaujaté. Moje žena taková není.

VIP: To se mýlíte. Všechny jsou stejné. Stejně jak chlapi jsou všichni stejní, abych byl objektivní. Jsou prostě z jiné planety. Důvod, proč se takto divně párují je v tom, že neexistuje jiný přirozený způsob, jak se rozmnožovat. Tím se dostávám k tomu, proč chápu registrované partnery. Už prostě neměli k tomuto boji sílu. Popravdě - chlap s chlapem si vždycky mají o čem povídat, a rozumějí si. Stejně tak žena rozumí ženě. Když budete poslouchat rozhovor dvou žen, tak z toho často moc moudrý nebudete. Najednou se začnou něčemu smát, a vy budete marně pátrat v paměti, co z jejich rozhovoru bylo tak legrační. Ale obráceně to samozřejmě platí taky.

R: Takže vy rozdílný jazyk nepovažujete za problém?

VIP: Určitě ne. Slovníkové fráze jsou ustálené a umožňují nám komunikovat celkem jednoznačně, neboť musíme volit taková slova, aby bylo možno je přeložit. Tím se komunikace zjednodušuje. Navíc můžu ženu učit své češtině. Bohužel ženská čeština je jako nakažlivá nemoc. Jakmile moje žena zvládne češtinu natolik, že nebude potřebovat slovník, bude stačit jediný kontakt s jinou ženou a bude nakažená. Bohužel tomu bych ji uchránil jenom na pustém ostrově.

R: No tak, vám tedy pěkně děkuji za rozhovor. Jsem zvědavý, co z toho dám dohromady.


V bulváru se posléze objevilo: Známá osobnost táhla svou omráčenou ženu přes celou Asii za vlasy. …
17:35
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama