Únor 2008

Muž v kuchyni

22. února 2008 v 21:09 | najda |  Něco o mně
Teď poněkud oddychovější téma. Muž v kuchyni je samostatná kapitola. Mnoho mužů se pravidelně domácím pracím vyhýbá. Do kuchyně se však tu a tam odváží vstoupit a popravdě to dost často bývá vítané zpestření. Ne nadarmo je většina šéfkuchařů mužů. Nemají sice rádi pravidelné vymýšlení čím nakrmit rodinu, nicméně když už se do vaření dají, bývá to zpravidla velice zajímavé.
Muži mají zcela určitě mnohem kreativnější přístup k této profesi. Ženy vařit umějí, ale dost často se spoléhají na naučené osvědčené recepty. Na stylu vaření ženy zpravidla rychle poznáte, kde se učila vařit. Stačí absolvovat jeden okruh po nastávající přízni a rychle odhalíte kde se které jídlo naučila. Mají úžasnou schopnost si zapamatovat a následně téměř věrně okopírovat kterékoliv jídlo. Poznal jsem to u své druhé ženy. Vaří velice dobře, ale záhy jsem odhalil, kde byla na "školení". Její babička je vynikající kuchařka a její škola se prostě nezapře. Takže v zásadě každý muž velice rychle pozná odkud se které jídlo naučila. Má to jednu drobnou chybu, kterou však vyvažují právě muži - chybí tomu trocha kreativity a odvahy zkusit něco jinak.
Muži jsou v tomto ohledu mnohem vynalézavější. Recept v kuchařce berou jako jakýsi podklad. Všechno ostatní nechávají na momentální intuici. Většinou se nesetkáte s tím, že by muž uvařil dvakrát totéž jídlo úplně stejně. Já osobně například často vařím fazolový guláš (zpravidla na žádost mích dcer, kterým velice chutná). Ovšem přiznávám, že jsem ho ještě ani jednou neuvařil úplně stejně. Postupně ho upravuji a vychytávám "mouchy", které se při vaření objevují. Takže je to sice stále fazolový guláš ale přitom pokaždé trochu jiný.
Když vstoupí muž do kuchyně, může si být žena jistá, že prakticky všechno dostupné nádobí bude po jeho produkci použité. Má to svoje výhody, protože se tak po dlouhé době umyjí i ty druhy nádobí, které žena jak je rok dlouhý nevytáhne a mnohdy ani přesně neví, k čemu jsou dobré. Muž použije všechno a to velice kreativně, bez ohledu na původní funkci. Taková inventura v kredenci není občas od věci.
Další oblíbenou součástí mužského vaření jsou různé druhy koření. Muži jsou zpravidla velice tvořiví a když se v předtuše kulinářských orgií vydají na nákup, tak jsou schopni nakoupit takové druhy koření, které by žena nikdy nekoupila, nebo ani nepoužila. Mnohdy použijí koření, která v kredenci již zaručeně prošla minimální dobou použitelnosti. V zásadě správně předpokládají, že při správném skladování se většině ingrediencí nemůže nic stát, protože jsou vysušené.
Výtvory mužské tvořivosti pak skýtají nebývalé chuťové i vizuální kreace. Ale tyto výkony nemůžete od mužů chtít pravidelně. I otrlý žaludek gurmána si potřebuje odpočinout u normální standardní ženské stravy.
RECEPT:
Já jsem například minulou sobotu dělal inventuru v mrazáku a objevil jsem filety z tresky. Už byly v mrazáku dost dlouho a rybu jsme měli naposledy o vánocích. Dal jsem je i s námrazou do mísy z jenského skla a začal je jen tak péct, či spíše rozmrazovat v horkovzdušné troubě. Když povolily a šli oddělit, tak jsem je osolil, posypal kořením na ryby, grilovacím pepřem, špetkou čubrici a přidal jsem pár kuliček jalovce. Pak jsem to pekl v troubě do měkka. Mezitím jsem si uvařil brambory ve slupce. Ty jsem pak oloupal a nakrájel na kolečka. Z filet jsem slil šťávu do hrnku, do mísy jsem na dno nasypal na kolečka nakrájené vařené brambory, na ně jsem položil filety a navrch opět brambory. Na to jsem nastrouhal tvrdý sýr. Do hrnku se šťávou jsem přilil mléko a přidal tři vejce. Všechno jsem to rozkvedlal a nalil na směs v míse. Abych tomu dal korunu, tak jsem to ještě povrchu postříkal sprejovou šlehačkou a dal jsem to zapéct do trouby. Fakt se to dalo jíst. Dcera to do sebe naházela a pak hekala, že se přejedla. Občasný výskyt chlapa v kuchyni je jistě spestřením, ale jen tzo po nás proboha nechtějte pořád.